Olgugi, et olen tänaseks päevaks 10 aastat bloginud, tundub fotoblogis postituste tegemisel kõige raskema osana just nimelt teksti kirjutamine. Tegelikult ju ongi sõnad üleliigsed, sest pildid on siin ju esikohal. Ometi võtsin kunagi vastu selle otsuse, et fotoblogi ei saa mul olema lihtsalt piltide jaoks – tahan jagada enda kogemusi nendega, kes huvi tunnevad.

Juulikuus Tallinnas pildistamas olles, rentisin Photopoindist Tamron 90mm  F2.8 makro-objektiivi (millega antud postituse fotod on tehtud), millest kirjutasin ka enda eelmises postituses (link). Olen tänaseks päevaks üha kindlam, et edaspidi soovin enda töövahendina hakata kasutama objektiivi, mille zoom on rohkem kui 50mm ning just nimelt tänu sellele objektiivile ma sellest aru saingi.

Ja kuna uue objektiivi ostmine ongi mulle hetkel väga päevakohane teema, tahaksingi rõhutada, et kui sa tahad hakata endale uut objektiivi ostma, siis KINDLASTI proovi seda objektiivi enne kasutada. Eriti kui tegemist on suurema investeeringuga, siis ära torma uisapäisa lihtsalt kellegi hea sõna peale seda ostma.

Te ei kujuta ettegi kui paljud kiidavad mulle, et 70-200mm objektiiv (või midagi sellist) on parim ost. Kaalusingi selle endale soetamist, sest kõik kiitsid ju. Ja siis proovisin – üldse mitte praktiline minu jaoks. Jah, looduses olles ei ole selle kasutamine mulle tülikas, aga mina vajan sellist objektiivi, mida saaksin kasutada ka enda stuudios. Ja mul on päris pisike stuudio (ükskõik kui suur see pildil ka ei tunduks).

Fotoluksis saab kohapeal objektiive proovida, Photopoindis on samuti rendiobjektiivide nimekiri koduleheküljel olemas ning minu lemmikuks on Operaator Kõps (link) kus tegelikult saab testimiseks ka teisi objektiive (mis on müügil, kuid pole rendiks) kui jutud selgeks rääkida. Hetkel ootangi, et minu Sigma Art 50-100mm Tartusse jõuaks.