Valgest taustast → stuudio taust

Kui vahepeal ei teinud ma ühtegi Lightroomi õpetusvideot, siis nüüd nagu muud ei olegi. Tegelikult ei ole mul üldse mahti olnud, et siia eraldi mõnest fotosessioonist kirjutama tulla. Niisama nagu ka ei taha pilte üles panna (selleks on Instagram), sest kui ma juba teatud sessioonist pilte jagan, tahaksin juurde ka kirjutada enda mõtted sellest – miks tegin teatud asju “nii”, mida õppisin, mida teeksin teisiti jne.

Varsti on mul plaanis kirjutada välgu kasutamisest. Õpetust nüüd kindlasti mitte, sest iga välk on erinev jaaaa ma ei väsi kordamast, et ma ei ole mingi õpetaja (nagu ka ei väsi ütlemast õpetusvideote juures, et ma ei jaga neid, sest “ma teen õigesti”, vaid tahan lihtsalt näidata / rääkida kuidas mina teen). Küll aga oli mul kord kaks sessiooni järjest – ühel kasutasin välku kogu aeg, teisel pea üldse mitte. Pärast teist sessiooni (välguta) mõtlesin, et MIKSSS ma üldse hakkasin välku kasutama nii palju, sest ilma on ju palju parem!!! Kui aga töötlema hakkasin, meeldisid mulle nii välguga kui välguta pildid. Ühesõnaga tekkis tahtmine kõik need mõtted kirja panna, et miks mulle välk, millal ilma välguta ja mis vahe on fototöötlusel. Huvitaks? Ahh… kui ka ei huvitaks, ma teeks ikka 😀

Kui nüüd aga teema juurde minna ehket järjekordne Lightroomi õpetusvideo, siis seekord on teemaks “tausta ühtlustamine”. Suvalt mõtlesin selle nimetuse hetkel välja.

Mul ei olnud tegelikult üldse plaanis sellist töötlust teha (mis puudutab siis seina / tausta muutmist), aga kuidagi see nii läks ja mul on hea meel. Nimelt ei ole ma kunagi Fotailstuudiot reklaaminud kui “tule tee pilte ühtlasel fototaustal – valida on halli, musta, valge ja sinise vahel”. Saate aru? Olen alati näidanud, et mul on valge sein, hele põrand ja täpselt nii need pildid ka olema saavad. Kes on külas käinud, need teavad, et tegelikult ei ole see ruum ka teab mis suur. Jaaaaa kuni selle sama sessioonini ma väga ei arvanudki, et taolisi pilte enda stuudios teha saan 😀

Ärge saage valesti aru – pealaest jala tallani ma tõesti ei saa ühtlasel valgel taustal pilte teha (vähemalt ilma taustaraamita mitte… mis on nüüd olemas, aga ma pole kasutada saanud). Varem lihtsalt polnud väga vajadust lae triipe ja lampe pildilt kaotada, sest need ei jõudnudki kunagi fotole. Nüüd aga olid õhupallid aksessuaarideks ning tuli teha muudatusi töötluses.

Seega mõtlesin, et jagan ka teiega, kuidas sellist fotot töötlen. Nagu videos räägin, siis jäin korra mõttesse, et kas see on ehk liiga obvious asi, mida näidata… Niiet võite oma arvamust avaldada selle kõige kohta.

PS! Tulen TALLINNASSE 30.märts – 9. aprill! Broneeri endale pildistamiseks aeg aili@fotail.ee

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Minu meelest ei ole ta midagi “too obvious”, et sellest mitte postitust teha. Ma ise nt mõtlesin, et tausta korralikult muuta saaks ainult Photoshopis. Kuigi LR kasutades olen ju sama moodi neid samu asju teinud/kasutanud, siis selle pealep ole tulnud, et tausta niimoodi muuta saaks/võiks.. Jälle targem. 😀

    Jään nüüd välgu kohta postitust ootama. Ma ise olen välguga nii kahtleval seisukohal, et pigem ei kasuta (ega ju väga hästi ei oska ka). 😀

    • Ma ootan seda momenti, kus tunnen, et nüüd tõesti VAJAN Photoshoppi. Kuigi olen alles hiljuti otsustanud seda katsetama hakata. Siiani olen kõik asjad saanud LR’s ära tehtud.

      Sama on ka välguga, et ega ma enne ei kasutanud kui reaalselt muud võimalust ei olnud 😀 Ja siis suurest mugavusest vist jäingi kasutama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close