Üllatus

Iga kord kui hakkan siia uut postitust tegema, olen lihtsalt nii segaduses, sest pilte, mida jagada tahan, on nii palju… aga nagu… kõike ju ka ei saa üles laadida. Seekord nägin kurja vaeva, et galeriis oleks alla 20 foto. Ma ei kujuta ette kui raske peaks siis veel olema, kui ma annaksingi kliendile üle ainult 20 pilti.

Tunnistan ausalt, et ma täitsa pelgasin seda sessiooni. Oh nii mitmel põhjusel. Esiteks, sest ma polnud ammu õues pildistamas käinud (okei, Tallinnas käisin, aga Elvas veel polnud). Kõik sessioonid on toimunud kas stuudis või klientide kodudes. Noh, ega seda ilmagi ole väga olnud. Lisaks sellele tekkis tänu Olli külmetusega ka väikene paus sisse ja egas see pildistamistempo ongi praegult pigem aeglasem olnud. Seega lähen igale sessioonile vastu nagu pabistav teismeline tüdruk, kes kohtub kohe oma “võib-olla elu armastusega”. Hmm… kui te mu tavablogi loete, siis ilmselt ei ole selline kirjastiil kõige kummalisem teile 😀

Kaisa ja tema imearmas pere andis mulle aga mõnusa hoo jälle sisse, et alustada taaskord välipildistamistega. Kuna see sessioon oli maru inspireeriv ja ma pole juba ammu teinud ühtegi videotutoriali välisessioonist, siis võite oma sõna sekka öelda, kui mõne kindla pildi töötlust siit galeriist näha tahaksite. Aga isegi kui kõik vaikivad, tuleb see tutorial ikka… lihtsalt minu lemmikpildi / piltidega.

Emadepäeva puhul on mul ka väike üllatus kõikidele, kes minu juures juba pildistamas on käinud (sealhulgas ka Pillapallas) – juba homme loosin välja teie vahel tasuta fotosessiooni! Ainus tingimus oleks, et sessioon toimub kas Elvas (välisessioon või minu stuudios) või Tallinnas (välisessioon või sinu kodu).

← Previous post

Next post →

7 Comments

 1. Eneli

  Väga ilusad pildid :).

  Olen tänu sinu videotutorialitele Lightroomi kasutama õppinud ja tegelikult tänu sellele eelistan nüüd pildistada RAWis. Aitäh sulle :). Aga mida ma alati olen mõelnud, et kuidas pildile saadakse, on need punased päikeselaigud. Miski filtri kasutamine Lightroomis?

  • Fotail

   Kui on millega RAWi töödelda, siis kindlasti just selles pildistada tasubki (kui fototöötlus natuke rohkem paelub muidugi :D).
   Need punakamad laigud on tehtud adjustment brushiga. Ehk lisangi selle järgmisesse videosse 😉

   • Eneli

    Selle töötlusega on täpselt see, et mingi hetk tekib suuuuur blokk ette, aga samas näen ja tunnen, et ilma on vahel kuidagi pläss. Aga nice! Jään selle brushi kasutust ootama 🙂

 2. Daigi

  Uuuuh, see küll hea üllatus ju 🙂

 3. Sille

  Uuuuu, nii lahe! 🙂

  • Fotail

   Kuigi… sind ma ilmselt ootaks su pisikese õega, aga miks mitte ka oma natuke suurema õega koos pildistama… aga väikseim peab tuutuu seelikuid kandma 😀
   (ikka nende minu omakasu piltide pärast :D)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close