Tulbi fotostuudio

Pidin selle postituse juba ammmuuuu tegema, et teada anda, et ootan teid kõiki endaga Tulbi fotostuudiosse pildistama kui nüüd novembri lõpus Tallinnasse tulen… aga elu läks korraga nii kiireks, et tänaseks päevaks ma lihtsalt ei julge endale rohkem pildistamisi võtta (et kõik juba aja broneerinud enda fotod õigeaegselt kätte saaks) ning vaadates Tulbi broneeringuid, siis on ka seal juba aegadega kitsas käes.

Kohati on mul isegi kahju, et õde kodust välja kolis paar korrust alla poole minu vanasse korterisse, mida siiani nö tagavarastuudiona kasutasin… aga mis sest enam, kuusepuu võtsin Tallinnast nagunii kaasa, et Fotailstuudios seda kasutada (emal on jõuludest juba villand). Seega Tulbis pildistan jälle uuest aastast (va siis neid, kellega me sinna sellel korral ikkagi jõuame :D)!

Kuna ma ei taha tegelikult kunagi teha lihtsalt pildipostitusi ja rääkida midagi asjalikku ka enda arengust / kunagistest hirmudest, siis siia sobiks hästi see, et ma tõesti pelgasin kunagi siseruumides pildistamist. Ennekõike muidugi sellepärast, et mul puudus vajalik tehnika.

Kui A. (mu elukaaslane) poleks mulle peale käinud, et vaja välk osta, ma ei tea kas ma oleks seda üldse iseseisvalt kunagi ostma hakanud. Ja kui ta mul ka olemas oli – ega ma seda kasutanud kuniks tõesti tekkis VAJADUS! Päris alguses ju ei ole nii palju lusti, et saad valida, mis pildistamised võtad vastu ja millest loobud… arvestades siiski enda oskuste piire, sest teatud pakkumisi pole tõesti vaja alati vastu võtta, aga siis tulevad ka sellised pakkumised, mis sunnivad sind end edasi arendama! Ja nii PIDIN ma õppima välku kasutama.

Seejärel ostsin endale esimesed stuudiolambid (enda ainsad) ning korraga avastasin, et ma ainult välgu või lampidega pildistangi. Mis pani mind imestama, sest ma ju kartsin vanasti neid. Ja siis sain ka aru, et kamoooon, go back to basics ehket naturaalvalguse juurde ning siin ma nüüd olen – taaskord välgukauge, aga seda mitte hirmust, vaid teadlikust soovist. Noh ja kaamera on ka tänaseks päevaks võimsam (vahetasin enda Nikon D7100 Nikon D7500 vastu… ja ka sellest peaks review kirjutama NAGU MA JUBA SADA AASTAT ÜRITAN END KÄTTE VÕTTA, ET OBJEKTIIVIST KIRJUTADA :D).

Nüüd tuli kange tahtmine teha eraldi postitus välgu kasutamise plussidest ja miinustest ning naturaalvalguse kasutamisest stuudios… aga see vist nõuab liiga palju mõttetööd, mida ma lubada ei saa 😀 Ehk uuel aastal kui piisavalt huvilisi lugejate seas leidub.

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Jaa, jaa, jaa, leidub huvilisi (üks vähemalt!) nii uue kaamera kui välgu jm teemade koha pealt! Hetkel huvitaks kaamera just, sest tahan ise ka uut, aga ei tea hetkel, kas D7200 või D7500. 😛

    • Fotail

      No kiirelt ütlen, et meil sai otsustavaks D7500 videovõimalused ja ei hakanud vanemat väljalaset üldse kaalumagi. Kuigi tegelikkuses tahtsin hoopis täiskaadrile üle minna (vb järgmisel aastal).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close