Kui mõnusaaaad ilmad praegult on! Ja veelgi rõõmsamaks teeb seda asjaolu, et pea iga päev saan natuke väljas pilte teha. Meenutades eelmist sügist, siis läks selline korralik sügispildistamine minust vaat et pea kaarega mööda. Võin ühel käel kokku lugeda möödunud sügispildistamisi kus reaalselt olid ka värvilised lehed puudokstel ja maas. Ühel hetkel olid ilmad suvised ja järgmisel hetkel saabus sombune sügis ning kõik oli porine.

Antud sessioon langes veel sinna aega, kui kogu nädal muudkui sadas ja sadas, lükkasime veel sessiooni edasi, päev pärast sessiooni sadas jälle 😀

Neid pilte vaadates tekib mul vaid üks mõte, millest kirjutada. Ilmselt ei ole ma ainus fotograaf kes tunneb, et peab end sessiooni ajal justkui tagant kiirustama. Noh, et ei taha kulutada liialt aega seadete sättimisele, sest äkki kliendil hakkab igav või teab mis (kui väikesed lapsed on sessioonil, siis on kiirus reaalselt väga oluline). Ehket justkui jäingi alati lootma sellele, et “küll pärast Lightroomis korda teen”.  Ja ma isegi nautisin teatud hetkeni seda, et mida ma olin õppinud järeltöötluses tegema.

Mida aeg edasi, seda enam püüan võtta asja rahulikult. Sättida seaded paika (mis tegelikult käib kiirelt), otsida see õige valgus, isegi kui see tähendab, et klient peab ühe koha peal natuke kauem seisma ja kõhtu sees hoidma (halooo, kõik tahame ju 20kg saledamad välja näha :D). Samas ega see hirm mu sees pole kuidagi vähenenud, et “issand äkki tal on igav, äkki ta ei taha oodata”… olles aga ise modell olnud, ei tekkinud mul kordagi mõtet, et “misasja ta nüüd teeb”.

Usun, et täpselt sama palju kui kliendid soovivad juhendamist, eeldavad nad ju, et ma ka kõiges muus asjad nö paika sätin ja neid enda silma järgi kõige paremas ja õigemas valguses pildistaksin. Mis ühtlasi aitab vähendada ka fotosessioonil tehtavate fotode arvu ja teeb pärast fotode valimise palju lihtsamaks 😀

Oeh, sellest võiks vist eraldi postituse teha, et mida ma kartsin ja arvasin fotograafiaga alustades ja nüüd siis 1.5 aastat hiljem – kas hirmud ja arvamused on muutunud või jäänud samaks.

Sellel sessioonil, õigemini hiljem pilte töödeldes, tundsin, et vot nii peakski asi käima. Kui tahad alguses ühes kohas pildistada, aga seal ei ole valgus nii hea… siis ei ole vaja seda klõpsu teha ja pärast “töötluses asja päästa”, liigu edasi ja otsi parema valgusega koht.

Tuletan meelde, et olen alates 16.10. TALLINNAS (kuni 23.10.) ja ootan teid endaga pildistama kas loodusesse, teie koju või Tulbi fotostuudioss!