Lisaks looduses ja stuudios pildistamisele, pildistan ka hea meelega Sinu kodus. Tihti kiputakse arvama, et enda kodus pole piisavalt ruumi/valgust, pole väga ilus, vähe ruumi ja nii edasi ja tagasi. Tegelikkuses on asjad teisiti, sest kuigi on väga-väga tore kui saab kasutada ikkagi loomulikku valgust, siis ega need pildid tegemata jää kui vaja välja võtta lisavalguse jaoks lamp või koguni välk.

Eriti hea on omas kodus pildistada väikelastega. Päris tihti kohtun pildistamas lastega, kellele paraku ei sobi võõras keskkond väga hästi ja kuigi enamus lõpuks harjub oludega ja saab aru, et ma ei hammusta… siis leidub ka neid, kes arvavad ka lahkudes, et küllap ma neid näksata tahaks. See on lausa järele proovitud mitmel korral! Oma kodu on ikka oma kodu – hea ning turvaline ja kuigi see ei tähenda koheselt, et nüüd väike inimene soovib kaamera ees poseerida või ei jookseks minema kui natukene teda sättida proovid, aga ta ei jookse paanikas sinu juurest eemale 😀

Rääkimata siis meie ilmadest. Nüüd kui Tallinnas mul enam enda tagavarastuudiot pole, siis ei saagi väga enam õnnele lootma jääda, et ehk ei saja (just sügisel). Muidugi alati on võimalik rentida ka stuudio, kuid omast kogemusest olen aru saanud, et paljud väga ei raatsi seda hinda lisaks pildistamisele välja käia. Seega ongi lahendus olemas – tulen pildistama Sinu koju!

Merike ja tema pere on minu kaamera ees juba mitmel korral katsejänesteks olnud. Nendest kahel olen ka tema pool kodus käinud ning kuna eelmisest korrast jäid pildid jagamata, siis nüüd tuleb vist küll topelt, sest ma lihtalt ei oskaaaaa valida!

Kodus pildistamise plussidest rääkisin, aga mis on miinused? Minul isiklikult ei olegi. Jah, eks kergem ole kui on palju ja suuri aknaid, aga tänaseks päevaks ei ole välk ja lisavalgustus mu jaoks nii hirmuäratav kui kunagi.  Ja päris miinuseks ma ka ei saa lugeda seda pidevat vabandamist emade poolt, et issand kodu nii sassis, koristasin küll aga… teate ju isegi kui keegi külla tuleb 😀