Õed ja vennad üheskoos on ikka nii vahva vaatepilt! Vahet pole kas nad on teineteise parimad sõbrad või pooleks tunniks suurimad vaenlased. Eelmise laupäeva perepildistamise õde ja vend meenutasid mulle ei rohkem ega vähem minu enda õde ja venda. Tõenäoliselt just sellepärast, et ka nende vanusevahe on kolm aastat ja käitumismuster vaat et üks ühele sama 😀

Noormees oli terve sessiooni aeg nii asjalik, et võtaksin ta hea meelega endale vaat et assistendiks. Muudkui aga tulistas välja ideid kus tema pildistada tahab ja mis poosis olla. Tegi minul kohe töö lihtsamaks, sest mulle meeldib vääääga kui inimesel on konkreetsed ideed juba peas valmis, mida ta soovib. Ainult hea kui asukoht inspireerib.

Rääkides nüüd aga sessioonist ja sellest, mida juurde õppisin, siis kõige olulisem õppetund oli, et arvesse tuleb väga võtta seda, mida klient on endale selga pannud. Üritan tulevikus veidi rohkem klientidega sellel teemal ka rääkida ja endapoolseid soovitusi anda (kuigi minu jaoks on kõige tähtsam see, et inimesed pildil moodustaksid oma riietega terviku, olgu nad siis heledates või tumedates riietes – peaasi, et näiks tervikuna).

Toon konkreetse näite sellelt sessioonilt (14. pilt näiteks) – panen kliendi metsa taustale istuma/seisma. Võin küll foto töödelda selliseks, et mets on taga tume, inimesel kuma ümber… maagia ja kõik muu kena, aga meeles tuleb pidada inimese riietust! Mitte, et konkreetne pilt kole oleks, aga ütleme nii, et antud piltidel sobivad inimesed hoopis paremini taustale kus on graffiti.

Seda kõike ei taibanud ma muidugi mitte pildistamise ajal, vaid järeltöötlusel. Ja mul on lihtsalt hea meel, et seal metsa all nii vähe aega lõpuks olime. Õigemini, mul on hea meel, et ma lastele mullitajad kätte andsin ja pigem close-up‘e nendest tegin.

Ajan küll alati maagiat taga, aga iga kliendiga on see maagia erinevates kohtades (mitte ainult metsa all :D). Ja see on asi, mida tasub kõikidel fotograafidel meeles pidada.