Hakkasin eile tegema uut postitust, aga paraku nägin fotokvaliteedi metsikut langust kui hakkasin üles laadima pilte uuest sessioonist uue objektiiviga. Asja tegi keeruliseks see, et ükskõik kui palju ma õpetusi ei vaadanud koodi muutmisest või pluginate lisamisest – mitte miski ei toiminud! Pildid olid kokku surutud, kvaliteet umbes 20% madalam vajalikust ja ma ei saanud seda ükskõik mis taustaga muuta.

Kuna ma objektiivist tahan teha eraldi postituse, ei hakka siin väga pikalt rääkima, aga ütleme nii, et see teravus fotodel, millega olin harjunud… on mägede kaugusel sellest, milleks nüüd asi võimeline on. Ja see muserdas mind nii palju, et ma ei saanud seda jagada.

Tänu Bloggeris 10 aastale blogimisele olen koodi muutmise/lugemise endale päris hästi selgeks teinud (noh, teatud piirini), aga vot tee või tina – mitte miski ei aidanud. Ja ma ei tea siiani mida teha. Vahetasin erinevaid teemasid ning lõpuks ühe ka leidsin… aga kui läks asi nii kaugele, et vaatan postituse eelvaadet (mitte lihtsalt pealehelt postitust), oli asi alguspunktis tagasi. Ja ega ma tegelikult selle uue teemaga ka rahul polnud.

Seega mina ei tea kuidas ma saan näidata siin blogis vertikaalseid fotosid nii, et nad tõesti oleksid ilusad. Ainsa lahendusena leidsingi sellise kujunduse piltidele, mida te siin ka nüüd näete. Mulle ei meeldi see!!! Aga eks ma pean sellega leppima kuniks olen enda blogi Bloggerisse üle kolinud, sest ma ei näe WordPressis enam mitte midagi head, mida mulle kõike soovitati :/

Ja nüüd läks kogu mu energia selle WP kirumise peale, selle asemel, et sessioonist endast rääkida. Tegu oli Tallinnas väga spontaanse pildistamisega, mis peaaegu üldse ilma tõttu ära jäi. Nimelt oli möödunud nädalal metsik torm – vihm, müristamine, äike! Ja seda kõike meie sessiooni ajal.

Algselt pidime pildistama mere ääres, aga see langes kohe ära. Kuna ma enam ei saa enda Tallinna stuudiokorterit kasutada (mu õde elab seal), torkas mulle ainsana pähe Laululava ja sinna me pildistama ka läksime. Ning mõelda ainult, et ma oleks napilt sellest kogemusest ja nendest piltidest ilma jäänud. Prrr!

PS! Vertikaalsetele piltidele peale klikates näete parema kvaliteediga ja suuremalt neid (ka seda funktsiooni ma vihkan :D).

PPS! Muudan siin järjepidevalt ja testin erinevaid asju, seega sori kui tekst ja teemakujundus ei lähe kokku 😀