Jaapani aed

Tallinnas tehtud fotod on tänase seisuga lõpuks valmis ja klientidele üle antud. Pean tunnistama, et see uus ja kiirem elutempo ikka natuke hirmutas mind alguses (siiani tegelikult). Olin ju ikka harjunud, et kui tullakse minu juurde pildistama, saab fotod kätte juba paari päevaga (maksimaalselt nädalaga). Korraga on see ootusaeg veninud kaheks nädalaks.

Küllap kliendile ei olegi midagi dramaatilist, kui kuuleb, et saab fotod kahe nädala jooksul. Minul endal ongi vaja rohkem selle faktiga harjuda. Mis iseenesest on ju tore – inimesed tulevad järjest rohkem pildistama minu juurde! Muidugi saaks kiiremini, alati saab, aga see kiirus tuleb teatavasti alati millegi arvelt. Päris kahju, kui see kiirus tuleb kvaliteedi arvelt.

Seetõttu lubasingi endale, et pigem munen piltidega veidikene kauem. Olen esimeses valikus väga kriitiline ja jätan sõelale maksimaalselt 100 fotot (oleneb muidugi sessioonist, aga keskmiselt 700st jääb 100 alles). Kui miskit ikkagi jääb foto puhul häirima, siis ei jäta ma seda ka enam valikusse, ega ürita päästa… sest lõppude lõpuks mõtlen nii – minu nimi läheb sellele alla ja kui ma pole 100% sellega rahul, siis ei ole seda vaja anda ka kliendile. Ning kõige tähtsam – kui fotod on töödeldud, vaatan need värske peaga uuesti üle!

Mida rohkem perepilte teen, seda rohkem tunnen, et me peame ka oma pisikese perega ikka korraliku fotosessiooni tegema. Eelmisel nädalavahetusel tuli sõbranna külla, et meid pildistada… aga lõpuks läks kõik nii kibekiireks (me läksime sünnipäevale) ja tegemata need jäidki.

Nüüd aga visake pilk peale Kristile ja tema imearmsale tütrele 🙂

PS! Mingil põhjusel ei anna WordPress mu piltidele juurde seda õiget tera ehket fotod on natukene udusemad kui nad peaks. Proovin järgmiseks postituseks asja korda saada ja mõnda teise formaati fotod eksportida.

← Previous post

Next post →

2 Comments

  1. Kristi

    Suured, suured tänud veelkord ja ootame sind Lauraga taas Tallinna 😍

    • Fotail

      Mulle meeldis ka teiega väga pildistada. Loodetavasti kohtume varsti jälle 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Close