Ma ei ole enam teab mis ajast jaganud enda enne/pärast fototöötluspilte (just vaatasin järele – viimati jagasin eelmise aasta septembris), seda sellel lihtsal põhjusel, et… ma ei viitsi 😀 Kui pildid töödeldud, kustutan toorfailid enda arvutist enamasti ära (originaalid säilivad siiski kõvakettal) ning kõik need paar korda kui olen mõelnud taolise postituse tegemisele, avastan, et ma ei viitsi kõvakettalt neid otsima hakata ja nii see siis jääbki.

Lisaks sellele ei taha ma enam väga klientidest töötlemata pilte jagada. Sellel ei ole ka mingit otsest sügavamat põhjust peale selle, et tema on minult tellinud töö, annan talle lõpp-tulemuse, seega miks peaks ta üldse nägema “mustandit”? (Ps! Kõik fotod mis ma avalikult jagan, olen siiski kliendilt loa saanud neid ka kasutada… kuigi tegelikult ei ole luba nende anda, aga viisakas.) Mis ei tähenda ka seda, et ma ei kavatseks mitte kunagi enam jagada klientide pilte enne töötlust, aga see on üks põhjus miks ma seda väga viimasel ajal teinud ka pole.

Ilmselt nii mõnigi lootis, et see postitus saab olema täis erinevaid sessioone sellest suvest… aga tegelikult hõlmab endas vaid nelja. Täpsemalt minu nelja väga spontaanset katsetust suvel, sest “kuule, seal on ilus.” Täpselt nii endale ka modelle otsisin.

Suvi oli kiire ja töörohke, siiani imestan, et leidsin üldse aega , et teha midagi ka iseenda jaoks. Kuigi tegelikult ma lihtsalt võtsin selle aja, sest imede ime – vahepeal muutus pildistamine mu jaoks nagu natuke kombinaaditööks. Selles olin paljusti ka ise süüdi, sest ma ei julgenud kliendilt väga küsida, et “kas teeks äkki seda ja prooviks nii”. Jäin enda siiani hästi töötavate asjade juurde – mugavaks.

Kas ma olen ainus kellel on imelik enda vanu fotosid vaadata? Nagu kuu aega tagasi ja mul seest juba natuke keerab, et tahaks ümber töödelda kogu foto. Nii on ka tegelikult nendega, sest mõnel hetkel meeldib mulle teatud toon natuke rohkem, siis jälle meeldib hoopis selle vastand ja täpselt sellise suhtumisega ma enda katsetustesse ka läksin – tunde järgi, mida ma üldiselt kliendi fotodega ei tee… sest teatud käekiri on mul ikkagi nagu välja kujunenud, mille põhjal nad ju minu valivad 😀

Ja kuna ma olen hetkel postitamise lainel, siis kirjutasin kohe homseks ka juba postituse valmis. Puhun sellel nädalal siia elu jälle sisse!