Eelmine nädal oli lihtsalt pööraselt kiire! Lausa nii kiire, et sõitsin kahel korral Tallinnasse ja tagasi Elvasse. Kõigepealt esmaspäeva õhtul, et teisipäeval suurema osa päevast ühte konverentsi filmida ning laupäeva hommikul uuesti (ja õhtul tagasi), et läbi viia enda esimene loeng / töötuba teemal järeltöötlus.

Tegelikult on mul tagamõte ka, miks ma enda tegemistest räägin. Nimelt tekkis eelmise esmaspäeva hommikul mure, et vaja oleks vist ikkagi sellist mikrofoni, mida saaks kinnitada intervjueeritava külge. Mul küll on lisamikrofon, aga see käib kaamera peale. Esmalt plaanisin mikrofoni küll laenutada, aga otsustasin lõpuks, et tegelikult olen ammu seda ostu edasi lükanud, öelnud, et ah nii väga pole ka seda vaja. Ja okei… võib-olla NIII palju ei olegi vaja, aga ostetud ta sai (keda huvitab, siis SEE). Mis tähendab, et helitöötlus läheb varasemaga palju kiiremini ja tunnistan, et ka fototöötlusõpetuste tegemine meeldib jälle palju rohkem.

Õpitoast rääkides, siis seal õpetasin hoopis milliseid vabavara programme on olemas ja kus pilte töödelda. Kui enda monoloogi ette valmistasin, siis hakkas kohe meenuma, kuidas mina kunagi seda teekonda alustasin, sest ega mul alati pole Lightroomi olnud. Ja kohati tekkiski selline tunne, et kuidaaaas ma üldse enne Lightroomi pilte sain töödeldud 😀 Aga omalõbuks ja niisama nokitsemiseks oli see hea algus.

See pani mind omakorda mõtlema, et kas keegi oleks äkki huvitatud samal teemal videot kuulama / vaatama (või postitust lugema), et milliseid vabavara programme on hea fotode töötlemisel kasutada? Sest omajagu väike uurimine on mul sellel teemal tehtud ja mõne kasutamise õppisin juba ka paremini selgeks (kuigi mitte pooltki nii hästi, et ma ühtegi neist Lightroomi vastu vahetaks :D).

Fototöötluse Adjustment Brushi kasutamisest tegin valmis juba enne Tallinna seiklusi, aga tolle filmimiseks kasutasin hoopis A. kõrvaklappide küljes olevat mikrofoni. Arvasin, et “ah saab kiirelt tehtud”… no jah, topelt töö hoopis, sest vana variandi võtsin nüüd maha ja filmisin üles uue.

Teine ja kolmas video oli mul lihtsalt vaja enda süsteemist välja saada. Nimelt olen juba tükk aega tahtnud näidata, kuidas Lightroomis väga lihtsalt meiki rõhutada jaaaaa kuna ma parajasti katsetasin erinevaid silmavärve, siis tundus hea mõte need videod ära teha. KUIGI mul on plaanis veel teha selline, et kuidas meik näkku joonistada, kui seda seal üldse ees polegi. See on see kõige lõbusam osa 😀 (aga sellist teenust ma ei paku, kui te just reaalselt 2-3 pilti ainult ei soovi).

Esimene meigivideo on pikem, kes tahab täpsemalt teada, kuidas töötlen… ehket minu võluvad kommentaarid. Teine video on lihtsalt 1000x kiirenduse peal kõik need 10 minutit. Ja kuna ma õppisin nüüd ära (ma varem ei tundnud lihtsalt huvi), siis on oht, et minu sulest hakkab rohkem selliseid ühe minutilisi videotöötlusklippe tulema 😀

PS! Igaks juhuks lisan siia, et ma ei tunne tegelikult üldse vajadust enda nägu niiiii ära blurrida või end meigikihi alla katta. Jumestus ja järeltöötlus on kaks asja, mida ma väga-väga armastan ja need omavahel veel siduda – imeline!